6 zázrakov Daniela Lipšica

Autor: Ľudo Tóth | 18.11.2012 o 15:13 | (upravené 18.11.2012 o 15:57) Karma článku: 17,76 | Prečítané:  10173x

Na rovinu: Projekt Novej väčšiny a politici Daniel Lipšic a Jana Žitňanská sú mi sympatickí. Silno som sa zamyslel, čo ten Lipšic pre Slovensko také urobil, že sa opovažuje rozšíriť počet politických strán.

Výsledkom mojej úvahy je zoznam konkrétnych činov, ktoré idú za hranicu prázdnych politických táranín, o tom, čo by sa mohlo urobiť, keby sa piesok lial a voda sypala.

Superurýchlenie zakladania obchodných spoločností a verejný obchodný register

Daniel Lipšic stál v roku 2003 za, až neuveriteľným, zefektívnením práce Obchodného registra a jeho zverejnením na internete. Pamätáte si ešte zakladanie obchodných spoločností trvajúce niekoľko mesiacov a komplikovanosť preverovaní, kto stojí za akou firmou?

Zásada „trikrát a dosť" znížila počet násilných trestných činov o polovicu

Lipšic inicioval zmenu legislatívy podporujúcej pre niekoho kontroverznú zásadu vysokých trestov pre páchateľov viac ako dvoch trestných  činov. Tým sa znížili násilné trestné činy o polovicu. Kým v roku 2002 ich bolo 15 020, v 2010 ich bolo už len 7 532.

Vytvoril špeciálny súd a obhájil jeho existenciu

Už len samotný sizyfovský boj proti bláznovi na čele Najvyššieho súdu stojí za ocenenie. Lipšic bol rozhodujúcim momentom, keď aj Fico musel skloniť hlavu a napriek rozhodnutiu Ústavného sudu, musel zachraňovať Špeciálny súd na boj proti korupcii a organizovanému zločinu.

Našiel spôsob, ako dostať predstaviteľov podsvetia za mreže

Všetci o tom roky hovorili. Za Lipšica sa naozaj zatýkalo.

Rozumná práca s dopravnou políciou

Osobne oceňujem snahu nerobiť z pokút ďalšiu daň, ale pokutovať a hľadať neporiadnych vodičov tam, kde sa tým môžu zachrániť ľudské životy. Výsledok sa dostavil - rozdalo sa menej pokút a cesty boli bezpečnejšie. Symptomaticky, Kaliňákove ministerstvo sa už toho nedrží.

Úspešný boj s byrokraciou

Zrušenie 1 400 pracovných miest úradníkov na MV SR. Všimol si to niekto? Chýbajú niekomu?

 

Čo tým chcem povedať? Daniel Lipšic je jeden z mála politikov, za ktorým, napriek tomu, že doteraz nikdy nebol predsedom strany a ministrom bol dohromady šesť rokov, stoja konkrétne činy, ktorých pozitívne dôsledky trvajú dodnes. Ako politik bol a je pre Slovensko prínosom. Nielen rečami.

To je v dnešnej dobre prázdnych sľubov naozaj zázrak.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?